Dzień Ziemi 2024

Już w poniedziałek, 22 kwietnia, będziemy obchodzili Dzień Ziemi - czas, abyśmy wszyscy zatrzymali się na chwilę i zastanowili się nad tym, jak możemy dbać o naszą planetę, która jest naszym jedynym domem. To nie tylko dzień, aby celebrować piękno naszej planety, ale również czas, abyśmy wszyscy podjęli działania, które pomogą w ochronie środowiska dla przyszłych pokoleń.
Każdy z nas może wnieść swój wkład w ochronę Ziemi. Nie muszą to być wielkie gesty - drobne codzienne czynności również mają ogromne znaczenie.
Oto kilka prostych sposobów, w jaki możemy działać razem:
  • Zredukujmy zużycie plastiku poprzez stosowanie wielokrotnego użytku i unikanie jednorazowych opakowań.
  • Wybierajmy bardziej ekologiczne formy transportu, takie jak chodzenie, rower czy transport publiczny.
  • Oszczędzajmy wodę poprzez krótsze prysznice i naprawę przeciekających kranów.
  • Sadźmy więcej drzew i dbajmy o istniejące zielone obszary w naszym otoczeniu.
  • Recyklingujmy odpady i wybierajmy produkty o minimalnym wpływie na środowisko.
Każdego dnia pamiętajmy, że każdy gest ma znaczenie. Każda mała decyzja, jaką podejmujemy, może mieć pozytywny wpływ na naszą planetę, dlatego w poniedziałek, zróbmy sobie obietnicę, że będziemy bardziej świadomi naszych działań i podejmiemy kroki w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia.
Razem możemy sprawić, że Ziemia będzie piękniejsza i bardziej zrównoważona dla nas wszystkich.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich: uczniów, nauczycieli i pracowników na zielony happening w holu naszej szkoły 22 kwietnia 2024r.
Prosimy ubrać się na zielono, niebiesko albo łącząc oba te kolory!