ZAPRASZAMY NA DNI SKANDYNAWSKIE W ZCEMiP od 15 do 16 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na II edycję DNI SKANDYNAWSKICH w ZCEMiP.  W tym roku odbędą się one w dniach 15 i 16 kwietnia.

Poznamy norweski Park Narodowy VALDRESFLYE w Górach Jotunheimen, zwiedzimy szwedzką wyspę Öland, gdzie znajduje się 350 starych wiatraków, wybierzemy się na daleką Północ, by obejrzeć zorze polarne, spróbujemy potraw z łososia, zachwycimy się biżuterią noszoną przez wikingów.

Rozstrzygniemy też Konkurs „PORTRET WIKINGA”. Szczegółowy PROGRAM DNI SKANDYNAWSKICH znajduje się ..:: TUTAJ ::.

A tak obchodzilismy I edycję Dni Skandynawskich w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej:

4 kwietnia 2014 roku - w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej odbył się DZIEŃ SKANDYNAWSKI. To pierwsze edycja takiego święta. Organizacją imprezy zajęły się dwie klasy –I T ME oraz I T L. Młodzież pod kierunkiem pań: ViolettY Tarnowskiej i Jolanty Halickiej przygotowała w auli szkolnej wiele atrakcji związanych z krajami skandynawskimi. Program przedstawiał się następująco:

11:30 – WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFICZNYCH Violetty Tarnowskiej: „NORWEGIA – KSZTAŁTY I KOLORY” „SZWECJA – OD MALMÖ DO LYSEKIL”

11:45 - PREZENTACJA MULTIMEDIALNA  „KULTURA NORWEGII”

12:00 – LEKCJA JĘZYKA NORWESKIEGO  – „VELKOMMEN TIL NORGE”

13:00 SPOTKANIE Z POEZJĄ NORWESKĄ - ODDVAR RAKENG  -  „PAPARAZZI”

W imprezie wzięła udział niemal cała młodzież ZCEMiP. Prowadzenie imprezy powierzono Kamili Bartosik i Angelice Kołodziej z klasy I T L. Dziewczyny przedstawiły prezentację multimedialną na temat kultury Norwegii i oprowadzały gości po wystawach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja języka norweskiego, gdzie uczniowie próbowali swoich sił w zmaganiach z podstawowymi zwrotami w pięknym języku kraju północy. Ostatnia część miłego spotkania w Dniu Skandynawskim upłynęła pod znakiem pięknej poezji Oddvara Rakenga. Dzieci poznały sylwetkę poety oraz kilka jego utworów. Mamy nadzieję, że Dzień Skandynawski zagości na stałe w kalendarzu najciekawszych imprez naszej szkoły.

Violetta Tarnowska, Jolanta Halicka

Fotoreportaż  ..:: TUTAJ ::..