PIERWSZAKI Z SP NR 42 NA TRENINGU GIMNAZJUM SPORTOWEGO

29 listopada 2016 r. klasa 1G gościła na swoim treningu klasę 1 A ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szczecinie. Gimnazjaliści wraz z trenerami Maciejem Mateńko oraz Markiem Safanowem przygotowali dla małych gości gry i zabawy ruchowe, które rozruszały i rozbawiły wszystkich uczestników zajęć. Spotkanie zaczęło się od piłkarskiego berka, podczas którego gimnazjaliści próbowali wyłapać wszystkie pierwszaki. Obu stronom ta zabawa dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Kolejna gra miała na celu wzajemne poznanie się gości i gospodarzy. Obie grupy rzucały sobie piłki, jednocześnie się przedstawiając. Po zakończonej grze trenerzy sprawdzili, czy wszystkie imiona zostały poprawnie zapamiętane. Następnym punktem programu, było strącanie ``żywych kręgli``. W rolę przewracających się obiektów wcielili się nasi uczniowie, którzy podobnie jak młodsi koledzy bardzo dobrze się przy tym bawili. Po zakończeniu gry w „żywe kręgle” na hali sportowej utworzone zostały trzy mini boiska, na których uczniowie szkoły podstawowej stoczyli trzy zacięte mecze pod okiem swoich starszych kolegów. Spotkanie pierwszaków ze szkoły podstawowej i gimnazjalistów obie strony uznały za niezwykle udane. Spotkanie zakończyło się wręczeniem słodkich niespodzianek przygotowanych dla dzieci przez uczniów naszej szkoły i obietnicą kolejnego sportowego spotkania.