„Śladami Henryka Sienkiewicza”

29.11.2016 uczniowie klasy 2g w ramach projektu edukacyjnego zorganizowali i przeprowadzili   konkurs dla gimnazjalistów pt. „Śladami Henryka Sienkiewicza”, który wpisuje się w obchody roku 2016 ogłoszonego jako Rok Henryka Sienkiewicza. Do współpracy w jury zaprosili panią dyrektor Joannę Grębosz- Cichocką oraz opiekuna projektu panią Barbarę Bielińską. W konkursie – zabawie uczestniczyły drużyny z klasy 1g, 2g i 3g. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z 5 zadaniami różnego typu. Uczniowie m. in. wykazywali się znajomością ważnych wydarzeń z życia pisarza,  układali puzzle przedstawiające portret Henryka Sienkiewicza, rozwiązywali krzyżówki.
I miejsce zajęła drużyna z klasy 3g, II miejsce drużyna z klasy 1g, a III miejsce drużyna z klasy 2g.

Konkurs przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze. Autorzy projektu edukacyjnego, uczniowie klasy 2g,  spisali się na medal!