V OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSPLANTOLOGICZNY „PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE”

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie i I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 29 maja 2017 roku już po raz piąty zorganizowali Ogólnopolski Konkurs Transplantologiczny „Przeszczep sobie zdrowie”.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej transplantologii. Uwrażliwienie młodzieży na problemy medyczne i etyczne dawców oraz biorców narządów. Poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia w tym przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym.
Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z całej Polski. Patronat nad tegoroczną edycją objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Pan Krzysztof Kozłowski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Pan prof. dr hab. n. med. Bogusław Machalicki, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zaręba-Kulesza, Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej Pani dr n. med. Magda Wiśniewska.
Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie”:
I miejsce KAMIL MUCHA z Gimnazjum w Raciborzu
II miejsce MARTYNA MAŁEK z Gimnazjum w Zwierzyńcu
III miejsce ALAN TROJANOWSKI z Gimnazjum nr 42 w Szczecinie
IV miejsce JULIANNA PIJAJ z Gimnazjum w Krakowie
IV miejsce JULIA ZAMĘCKA z Gimnazjum 42 w Szczecinie
Laureaci i uczestnicy otrzymali ciekawe i cenne nagrody dzięki uprzejmości Patronów.