Szkolne Koło Edukacji Morskiej ZCEMiP na żaglowcu.

W dniach 12-15 październik 2017 r. sześciu członków Szkolnego Koła Edukacji Morskiej ZCEMiP zaokrętowało się na STS Kapitan Borchardt, aby zasmakować żeglarskiej przygody.

Po zapoznaniu się z żaglowcem i zasadami bezpieczeństwa, każdy został przydzielony do wachty. Uczniowie rano wypłynęli na morze i uczyli się stawiać i zrzucać żagle, pełnić wachty : nawigacyjną i kambuzową. Każdy z nich pełnił funkcję sternika, stał na „oku” i pomagał w kambuzie. Największym wyzwaniem podczas żeglowania było sterowanie tak dużym żaglowcem, co również sprawiało wielką frajdę. Wieczorami w messie dyskutowali o tradycjach i historii żeglarstwa, etykiecie żeglarskiej. Dzięki możliwości skorzystania z rejsu uczniowie poznali postać Kapitana Karola Olgierda Borchardta, którego imieniem nazwano żaglowiec.Podczas rejsu przepłynęli 59,2 Mm w czasie 18 god. i 5 min.

Opiekunowie SKEM