Warsztaty z doradcą zawodowym WUP w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, zaproszeni przez pedagoga Katarzynę Michoń,  przeprowadzili w klasach: 1Tiw, 1Ti, 1Tme, 1Tn, 1Tż i 1 Tmo warsztaty - symulacyjną grę ekonomiczną „Chłopska Szkoła Biznesu”.
Podczas gry uczniowie wcielili się w XVIII – wiecznych przedsiębiorczych rzemieślników z Andrychowa – tkaczy, kowali i piekarzy – którzy produkują swoje towary i wyjeżdżają na wyprawy handlowe
do Moskwy, Barcelony, czy Amsterdamu, tym samym biorąc udział w symulacji rzeczywistych mechanizmów rynkowych.
Gra rozwija umiejętności w zakresie prowadzenia negocjacji, współpracy, przedsiębiorczości, oceniania ryzyka i myślenia strategicznego oraz daje wiele pozytywnej energii.
Najlepszy wynik uzyskały uczennice z klasy 1 Tż: Natalia Fus, Karolina Niesłuchowska i Natalia Narloch. Zarobiły 66 złotych górskich. Gratulujemy świetnego wyniku!
Pani Katarzyna Bieńczak  - doradca zawodowy WUP - była pod wrażeniem wyników uzyskanych przez uczniów z klas 1Tme i 1Tmo.

Katarzyna Michoń – szkolny koordynator ds. doradztwa edukacyjno - zawodowego