Obchody Święta Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada znaczek

Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli

urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.

Słowa  Marszałka Józefa Piłsudskiego były myślą przewodnią uroczystego spotkania społeczności szkolnej  ZCEMiP z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem uroczystości było zapoznanie uczniów naszej szkoły z trudnymi drogami do Niepodległości.  Młodzież miała okazję poznać również miejsca pamięci narodowej w naszym kraju oraz tradycje, także kulinarne,  związane z obchodami Święta Niepodległości.

Emocji i wzruszeń dostarczyli nasi artyści. Jacek Gawron z klasy 2bTiw zaskoczył zebranych swoją  wrażliwością artystyczną, której dał wyraz w interpretacji pieśni Mury Jacka Kaczmarskiego. Malwina Głuszko z klasy 3Tn lirycznie i delikatnie wykonała utwór Białe róże, a Kasia Dończyk z klasy 2aTiw Śpiewkę 1920. Szkolny zespół muzyczny wraz z rozśpiewaną publicznością zaprezentował swoją interpretację piosenki My, Pierwsza Brygada.

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada piłsudski

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już 08 listopada. Pani Dyrektor Elżbieta Moskal wręczyła nagrody uczniom, którzy wykazali się  sprawnością fizyczną w IV Biegu Niepodległości oraz wiedzą historyczną w Konkursie Wiedzy o Polsce.

Tegoroczne Święto Niepodległości w ZCEMiP to tylko preludium do uroczystości miejskich, które odbędą się 11 listopada.

Włącz się  we wspólne świętowanie 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj!