Uczestniczymy w wykładach w ramach Akademii Antycznej

Grupa uczniów z klas 1Tiw, 1Tn i Tż dnia 23.11.2017r. wzięła udział w wykładzie  „Paradoksy łaskawości władcy – cesarz Tytus” wygłoszonym przez prof. zw. dr hab. Piotra Urbańskiego z Instytutu Filologii Klasycznej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu Akademia Antyczna. Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, rozwój zainteresowań uczniów,a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W tym roku Akademia Antyczna jest poświęcona  mitologii greckiej. Zostaną omówione mity o bogach, boginiach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie oraz samo funkcjonowanie świata.

Dnia 14 grudnia 2017 (czwartek), o godz. 17.00 planowany jest wykład na temat: Grecy i ich podróże „na krańce świata”, który wygłosi dr Małgorzata Cieśluk z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uczniów zainteresowanych zdobyciem dodatkowej wiedzy humanistycznej zapraszamy do udziału w wykładzie i zgłaszanie się do pani Katarzyny Michoń lub pani Grażyny Suligi- Kwoki.