Sesja popularnonaukowa już za nami

sesja popularnonaukowaDnia 22 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole sesja popularnonaukowa „100 lat polskiej nauki i myśli technicznej”. Głównym celem tego wydarzenia było przybliżenie społeczności szkolnej odkryć naukowo-technicznych dokonanych przez Polaków w czasie ostatnich stu lat, a także zapoznanie z niektórymi kierunkami badań prowadzonymi w naszym regionie.
Z wielką uwagą wysłuchaliśmy wykładu Pana Profesora Jana Lubińskiego, eksperta w dziedzinie nowotworów dziedzicznych, Kierownika Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Nasz Gość mówił o znaczeniu badań genetycznych w wykrywaniu niektórych rodzajów nowotworów.
Równie interesujące było wystąpienie Pana Profesora Piotra Masojcia, specjalisty w zakresie genetyki, hodowli i biotechnologii roślin, Kierownika Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dowiedzieliśmy o kierunkach badań w dziedzinie biotechnologii roślin oraz o zastosowaniu organizmów modyfikowanych genetycznie.
W czasie sesji Pan Łukasz Śmigiel, nauczyciel przedmiotów mechanicznych naszej szkoły, przybliżył postać Profesora Henryka Mierzejewskiego, osobę zasłużoną dla rozwoju przemysłu mechanicznego w Polsce oraz przedstawił najnowsze technologie branży mechanicznej, które uczniowie poznają w czasie zajęć.
Uczniowie naszej szkoły opowiedzieli o wybranych osiągnięcia Polaków w dziedzinie nauki i techniki z ostatnich stu lat oraz zaprezentowali innowacyjne projekty edukacyjne, nad którymi pracowali z nauczycielami przedmiotów zawodowych.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o nauce i technice. Wydarzenie należy zaliczyć do udanych.