„Rejsy Odkrywców – Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”

rejsy odkrywcowW ramach szczecińskiego projektu „Codziennie Polskę TworzyMY” i Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniach 23.06. – 01.09.2018 odbyła się wyprawa żeglarska „Rejsy Odkrywców – Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”. Uczniowie ZCEMiP Justyna Paluch 2 Tmo, Vanessa Borsuk 2 Tż, Hubert Humański 3 Tn i Kornel Wójcik 3 Tn również brali w niej udział. 13 listopada 2018 uczestniczyliśmy w sesji „Nasze Rejsy 2018”, podsumowującej ten projekt. W obecności Prezydenta Miasta Szczecina Pana Piotra Krzystka, kapitanów jachtów, wychowawców, uczestników wyprawy, zaproszonych gości i SKEM-ów odbyło się omówienie żeglarskiej przygody.

W wyprawie organizowanej przez Miasto Szczecin i Pałac Młodzieży wzięło udział 200 uczniów ze szczecińskich szkół. W ciągu 56 dni w 4 rejsach przepłynięto ponad 2000 Mm. Wyprawa zorganizowana została w oparciu o 2 miejskie jachty Centrum Żeglarskiego – S/y Dar Szczecina, S/y Urtica oraz wyczarterowanego żaglowca STS Kapitan Borchardt.

Naszym uczestnikom dziękujemy i zachęcamy chętnych do udziału w innych przedsięwzięciach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej.