Strona główna

12. edycja Narodowego Czytania

Już 12 raz w setkach miejsc w całej Polsce i na świecie odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytana była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Centralne wydarzenie z udziałem Pary Prezydenckiej odbyło się 9 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
Społeczność szkolna ZCEMiP również włączyła się w tę inicjatywę. 21 września uczniowie, dyrekcja i nauczyciele szkoły przedstawili swoją interpretację fragmentów Nad Niemnem. Mogliśmy poznać m. in. burzliwą rozmowę Andrzejowej Korczyńskiej z synem Zygmuntem, dialog miłosny Jana i Justyny, opis mogiły Jana i Cecylii w interpretacji głosowej uczniów: Rufina Gauzy z klasy 1Ts, Adama Jaśkiewicza z klasy 3Ts, Martyny Kozak z klasy 3Tep, Amelii Kowalczuk z klasy 1Tep, Kirila Kruchynina z klasy 3Tn, Michała Praczyka z klasy 1Tep, Bruna Skrzypczaka z klasy 3Tmom, Kariny Stupieńko z klasy 3Tn, Nikodema Stupieńki z klasy 2Tiw, Dominika Szymańskiego z klasy 3Ts, Gracjana Trzaka z klasy 3Tmom, Michała Wieczerzaka z klasy 3Tmom. Pani Dyrektor Elżbieta Moskal przeczytała opis dworu w Korczynie, a Pani Dyrektor Joanna Grębosz – Cichocka poetycki opis nadniemeńskiej przyrody.
Spotkanie przygotowały nauczycielki języka polskiego oraz Pani Małgorzata Furmann ze szkolnej biblioteki. Zachęcamy do samodzielnej lektury "Nad Niemnem" i z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Narodowego Czytania.

3Tme w Centrum Symulacji Medycznej PUM

Dnia 19 września nasza klasa, 3Tme, wraz z wychowawczynią Edytą Pierzchałą odbyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w Centrum Symulacji Medycznej PUM przy ulicy Sebastiana Klonowica 50. Mieliśmy również możliwość obejrzenia nowoczesnego centrum, gdzie studenci PUM przygotowują się do pracy chirurga, neonatologa, ratownika medycznego, pielęgniarki czy położnej. Placówka wyposażona jest w salę operacyjną, karetkę z wyposażeniem, salę SOR, salę porodową oraz bardzo nowoczesne i realistyczne fantomy, które mrugają, oddychają, u których jest wyczuwalny puls. Pozorujące żyjącą osobę symulatory pozwalają odwzorować mnóstwo chorób, wypadków, ciążę i wiele innych. Podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy oraz ćwiczenia na elektronicznych fantomach z pewnością zaowocują gotowością do udzielenia pomocy osobie potrzebującej. Wszystkim udało się uratować nieprzytomną osobę!
Mikołaj Kasilewski,
klasa 3 tme

Salon Maturzystów Perspektywy 2023

W dniach 6-7 września 2023r. na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Nauk Społecznych odbył się Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Uczniowie kl. 5 ZCEMiP mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.
 
To było nie tylko inspirujące, ale także edukacyjne doświadczenie dla naszych przyszłych absolwentów. Mieli okazję poznać różne kierunki studiów, dowiedzieć się o wymaganiach rekrutacyjnych i porozmawiać z obecnymi studentami, oraz przedstawicielami OKE.
 
To z myślą o tej pierwszej poważnej decyzji związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dziś wielki dzień, bo rozpoczynamy nowy rok szkolny!
 
To czas pełen nowych wyzwań, możliwości i nauki.
 
Dla uczniów, to także okazja do rozwoju swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności.
 
Niech ten rok będzie pełen sukcesów, fascynujących odkryć i pozytywnych wspomnień! :)

Kiermasz podręczników 2023

Drodzy Uczniowie, podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy Was do skorzystania z kiermaszu podręczników szkolnych.

Podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wycenione książki oddajemy do biblioteki szkolnej od 5 do 13 września.

Sprzedaż rozpocznie się 8 września 2023 roku (piątek) od godziny 11.00.

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Kliknij w grafikę aby otworzyć w nowym oknie

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl