Strona główna

Wycieczka do portu lotniczego Szczecin - Goleniów

Dzisiaj uczniowie z klas 3 Tep i 4 Tep wyruszyli w inspirującą podróż do Portu Lotniczego w Goleniowie pod opieką p. Doroty Paździory i p. Edyty Antkowiak-Szadkowskiej. 
Podczas wycieczki uczniowie zgłębiali tajniki funkcjonowania lotniska, zasady obsługi pasażerów i bagażu, a także mieli okazję zobaczyć, jak wiele wysiłku wkładane jest w sprawną eksploatację portu lotniczego. 
 Rozpoczęliśmy od obszernego zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa oraz protokołami kontroli pasażerów, gdzie nasi młodzi podróżnicy mogli lepiej zrozumieć, jakie procedury mają miejsce przed wejściem na pokład samolotu.
Następnie przeszliśmy do fascynującego świata obsługi bagażu, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak skomplikowany i dobrze zorganizowany proces panuje w obszarze magazynowania i przemieszczania bagażu podróżnych. To niewątpliwie wzbudziło ich zainteresowanie, ukazując, jak wiele wysiłku i precyzji wkłada się w to, aby każda podróż przebiegła sprawnie.
Młodzież miała również możliwość obejrzenia samolotów z bliska, co z pewnością rozbudziło ich pasję lotniczą. Spotkanie z profesjonalistami z branży lotniczej dostarczyło cennych informacji na temat różnych ścieżek kariery związanych z obszarem lotnictwa. 
Dziękujemy pani Dorocie i pani Edycie za organizację tej wyjątkowej wizyty, która z pewnością otworzyła uczniom nowe perspektywy zawodowe!

Wolontariat MOPR

Webinar "Kariera - jak to ugryźć?"

Dzisiaj uczniowie uczący się na kierunku Technik Eksploatacji Portów i Terminali, uczestniczyli w kolejnym, fascynującym webinarze w towarzystwie pani Edyty Antkowiak-Szadkowskiej! 
To niezwykłe wydarzenie, przygotowane przez Akademię Umiejętności Zawodowych EUROCASH w ramach cyklu „Kariera – jak to ugryźć?”, skupiło się na kolejnych, istotnych pytaniach związanych z planowaniem przyszłości zawodowej. 
Jak wykorzystać swoje talenty i wartoścunku zawodowych marzeń? Jak precyzyjnie wyznaczyć trasę do wymarzonego zawodu? Jakie praktyczne kroki podjąć? Jak utrzymać się na drodze do spełniania zawodowych planów?
Były to ciekawe wykłady. Praktyczne umiejętności i wiedza pomogą uczniom podjąć świadome decyzje dotyczące rozwoju kariery.
Dziękujemy Akademii EUROCASH za cenne chwile refleksji i inspirujące wskazówki dotyczące rozwoju zawodowego!
 

Konkurs "Literacka studniówka" dla klas piątych TMiP rozstrzygnięty!

Na 100 dni przed maturą uczniowie wszystkich klas piątych mogli sprawdzić swoją wiedzę z literatury, począwszy od "Antygony" Sofoklesa, a skończywszy na "Innym świecie" G. Herlinga - Grudzińskiego. Poziom był naprawdę wyrównany, lecz udało się wyłonić zwycięzców:
 
I miejsce - Adam Bielski z klasy 5Tiw,
II miejsce - Dominik Tiso z klasy 5Tn,
III miejsce - Norbert Monczka z klasy 5Tme.
 

Zajęcia klasy 4Tn w laboratoriach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej

Dnia 22.02.2024r. klasa 4 Tn brała udział w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Prowadziła je Pani dr. inż. Monika Kowalewska, która pracuje naukowo na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej tej uczelni.
Wykonaliśmy wiele różnych eksperymentów chemicznych z aminokwasami, cukrami i białkami. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo ciekawa jest chemia, poznaliśmy też dawną metodę zdobienia szklanych bombek.
Następnie wybraliśmy się na Wydział Techniki Morskiej i Transportu. Tam poznaliśmy sposoby przechowywania towaru i całą logistykę z tym związaną. Na symulatorach stworzyliśmy własny magazyn, a następnie zasiedliśmy za kierownicą wózka widłowego.
Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że jest to zadanie dość skomplikowane.
Dzisiejsza wizyta na ZUT bardzo nam się podobała, wiele się tam nauczyliśmy. Nie możemy się już doczekać kolejnego zaproszenia na inne ciekawe zajęcia.

Samorząd Uczniowski na I Szczecińskim Forum Młodzieży

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl