brązowa tarcza 2021

Odwiedziło nas

37599670

Your IP: 216.73.216.171
Dziś jest: 2026-06-23


bip

Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

iso_9001

FaceBookTwitter

 

logo projektu W drodze ku lepszej przyszłości szczecińskich szkół zawodowych - etap I
Z OSTATNIEJ CHWILI - Ruszamy z realizacją projektu
„W drodze ku lepszej przyszłości szczecińskich szkół zawodowych - etap I”

Więcej informacji o projekcie

Chcesz wziąć udział w rekrutacji do projektu ?
Kliknij poniżej w kafelek "projekty unijne w zcemip" i daj sobie szansę na zdobycie dodatkowytch umiejętności.

 

lista podręczników 2025

Rok szkolny 2025/2026

 

projekty 2025
Ścieżka ku ekologicznej wiedzy: program edukacyjny

 

projekty 2025
Rozwój osobisty kluczem do sukcesu ...

 



Strona główna

Wspólnie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada 
dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Zostało ustanowione w 1937 roku, od 1939 roku nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. Od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości obchodzono w podniosłej atmosferze. Od kilku lat najwyższe władze państwowe, w tym Prezydent RP Bronisław Komorowski, zachęcają Polaków do tego, aby dzień był obchodzony godnie, ale radośnie. Po wiekach walki o niepodległość, ojczysty język i własną tożsamość Polacy mogą wreszcie cieszyć się wolnością i być dumni ze swojej Ojczyzny.

Z tej okazji w naszej szkole odbywało się wiele ciekawych imprez. 7 listopada 2014 roku (piątek) odbyła się uroczysta akademia  z udziałem dyrekcji i uczniów naszej szkoły. Przypomniano historię, która miała miejsce 96. lat temu. Mogliśmy usłyszeć wspaniałe wiersze i pieśni oraz zobaczyć fragmenty filmów, które przypominają nam o tym wydarzeniu. Przedstawienie przygotowali uczniowie  1 TL, 1 Tme, 2 TL, 2 Tn, 3 TL, 3 Tbm, 4 TL, 4 Tn, 4 Ti pod kierunkiem pani Marzeny Rodziewicz, Edyty Antkowiak-Szadkowskiej i Tadeusza Szlachetki. Podczas uroczystości pani Dyrektor Elżbieta Moskal wręczyła nagrody laureatom konkursów, które odbyły się z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień wcześniej odbył się Pierwszy bieg przełajowy ku niepodległości, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. W kategorii dziewcząt nagrodzono: Karolinę Kulicę (1 miejsce – 1TiW), Lidię Poryszko ( 2 miejsce - 2TiW), Klaudię Kasperowicz 3 miejsce - 2TiW). W kategorii chłopcy – gimnazjum i klasy pierwsze zwyciężyli:Kacper Michalski ( 1 miejsce – 2G),Kacper Plebańczyk (2 miejsce – 2G), Patryk Siwak (3 miejsce – 1a ). W kategorii chłopcy – klasy drugie – czwarte nagrodzono: Pawła  Opejdę –( 1 miejsce - klasa 2Tn), Dawida Kostka ( 2 miejsce – 3TiW), Sebastiana Przybyłko – ( 3 miejsce - klasa 3 TiW).

Również laureaci V edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce Jakub Rogan (1 miejsce – 1Tmo), Alan Gocół  (2 miejsce – 1Tme),  Maciej Zając (3miejsce- 1Tn) odebrali nagrody z rąk pani Dyrektor. Eryk Wyszomierski (1G) zdobył wyróżnienie w  Szkolny konkurs plastycznym. Organizatorem konkursu V edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce i Szkolnego konkursu plastycznego była pani Agnieszka Szeszko. 5 listopada kwestie związane z odzyskaniem niepodległości przybliżyli uczniom podczas spotkania członkowie Koła Ułanów Podolskich. 11 listopada uczniowie klas wojskowych będą uczestniczyli pod opieką pani Edyty Jaroszewskiej – Oślizło i Rafała Kozłowskiego w  uroczystości patriotycznej przy pomniku Ułanów Podolskich.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mariusza Linki

Mariusz Linka jest jednym z 98 uczniów z całej Polski, którzy  odebrali 5 listopada 2014r.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjnew roku szkolnym 2013/2014. Pamiątkowe dyplomy wręczyła im Premier Ewa Kopacz. Wręczenie stypendiów odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymują  uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.
Mariusz  otrzymał tę prestiżową nagrodę już drugi raz, po raz pierwszy  w roku szkolnym  2011/ 2012.

Gratulujemy stypendyście!

 

 

Spotkanie z Panią Prezez Stowarzyszenia KATYŃ

 05.11.2014 roku w czytelni naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć Panią Ewę Gruner-Żarnoch, która jest Prezesem Stowarzyszenia KATYŃ w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów ze wszystkich klas. Była to dla nas  bardzo ciekawa, żywa lekcja historii podczas, której Pani Prelegentka opowiadała o swoim ojcu- więźniu obozu w Starobielsku- lekarzu Julianie Grunerze. Przedstawiła wiele pamiątek odzyskanych w procesie ekshumacji zwłok w latach 90-tych miedzy innymi były to: guziki od płaszczy wojskowych, sztylet, menażka, łuski po nabojach oraz sznur do krępowania rąk polskim więźniom. Zaprezentowała też wiele fotografii wykonanych podczas ekshumacji.

 

„Dni otwarte inaczej, czyli NOC W ZCEMIP"

5 grudnia  2014 r. w godzinach 16:00 - 20:00 zapraszamy na „Dni otwarte inaczej, czyli NOC W ZCEMiP", cykliczną imprezę skierowaną do tych, którzy chcą poznać naszą szkołę w inny, niekonwencjonalny sposób. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szereg gier i konkursów. Czekamy na Was! Gwarantujemy dobrą zabawę! Ten wieczór to również noc mikołajkowa. Nastrojowa atmosfera i drobny upominek dla każdego gwarantowany!

 

Czytaj więcej: „Dni otwarte inaczej, czyli NOC W ZCEMIP"

I Bieg niepodległości

W dniu 06.11.2014 (czwartek) na 6. godzinie lekcyjnej /ok. godz. 12.30/ odbędzie się  I Bieg Przełajowy z okazji Święta Niepodległości Polski. 

W biegu weźmie udział co najmniej po pięciu przedstawicieli z każdej klasy. Biegi odbędą się w dwóch kategoriach:

KATEGORIA I: uczniowie gimnazjum oraz uczniowie klas I technikum i ZSZ

KATEGORIA II: uczniowie klas II, III, IV technikum oraz ZSZ

KATEGORIA III: dziewczęta

Prosimy wychowawców klas o przygotowanie i przekazanie nauczycielom wf list uczniów biorących udział w zawodach (termin do 04.11.2014 - wtorek).

 Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców ufundują pamiątkowe upominki.  Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej akademii w dniu 07.11.2014r.

Udział w zawodach będzie punktowany, a punktacja wliczona do współzawodnictwa międzyklasowego.

 Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

L.p.

Uroczystość

Data

  1.  

Lekcja patriotyzmu w bibliotece. Spotkanie z Panią Prezes Stowarzyszenia Katyń
w Szczecinie- Ewą Gruner – Żarnoch.

 

05 listopada 2014r., godz. 12:00

  1.  

V edycja konkursu wiedzy  o Polsce dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

 

05 listopada 2014r.,

godz. 10:35

  1.  

Konkurs plastyczny na plakat z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów gimnazjum.

 

 

05 listopada 2014r.

  1.  

Spotkanie z członkami Koła Ułanów Podolskich.

 

05 listopada 2014r.

godz. 11:30

godz. 12:25

 

  1.  

I Bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

06 listopada 2014r.

godz. 12:30

  1.  

Wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

06 listopada 2014r.

godz. 17:30

  1.  

Uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

07  listopada 2014r.

godz. 10:40

godz. 11:40

  1.  

Udział młodzieży w uroczystości patriotycznej przy pomniku Ułanów Podolskich.

 

11  listopada 2014r.

godz. 12:00

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl