Harmonogram imprez / wydarzenia

 HARMONOGRAM DZIAŁAŃ, IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

W INTERNACIE ZCEMiP

 

  ROK SZKOLNY 2023/2024

 

W okresie zimowym niezbędne jest wsparcie osób bezdomnychInternat przekazał  około 100 kocy oraz 80 poduszek potrzebującym. Wolontariusze koordynowali i zainicjowali akcję .

  

Tradycyjnie odwiedzamy  naszych podopiecznych w okresie przedświątecznym. Tutaj w Domu Kombatanta przy ul. Kruczej. Nasi wolontariusze i tym razem z serca przygotowali i dostarczyli własnoręcznie wykonany upominek .

 

 

ZBIÓRKA  RZECZY DLA UBOGICH w Szczecinie. Nasi wolontariusze nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Chętnie włączyli  się do akcji zbierania produktów niezbędnych dla osób  potrzebujących.  Zebraliśmy  ogrom rzeczy  przemysłowych tj. pasty do zębów, mydełka, żele, skarpety  oraz produktów  spożywczych z długą datą przydatności.

 

Wspólne przygotowania do uroczystości pt: "ŚPIEWANIE PIEŚNI LEGIONOWYCH". Kreowanie kwiatów z juty będących symbolem imprezy organizowanej 23 listopada na terenie szkoły.

 

 

W dniu dzisiejszym, 14.11.2023r. w Domu Kombatanta przy ul. Kruczej w Szczecinie odbyła się cykliczna uroczystość pt: "KROKUSOWA REWOLUCJA". NASI WOLONTARIUSZE razem z Panem Prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem zasadzili 10 tysięcy krokusów.

  

Spotkanie wolontariuszy z Panią Wiktorią Bolko,
koordynatorem do spraw wolontariatu Caritas. Omówienie wspólnych projektów.

 

Młodzież Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej upamiętniła gazetką szkolną Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Celem programu jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni poprzez sadzenie Dębów Pamięci. 

  

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, z nową energią, nowymi pomysłami.

Grupa wolontariuszy samodzielnie przygotowała kompozycję  jesienną- stroik oraz upiekła ciasto dla podopiecznych DOMU KOMBATANTA  z okazji DNIA SERNIORA .

 

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

  

 

 Udział w konkursie wielkanocnym organizowanym przez Nadleśnictwo Trzebież.

Wyróżnienie i nagrodę otrzymała Julia Marian.
GRATULUJEMY.

 

 

 

24 kwietnia to dzień, w którym obchodzimy zainicjowany przez Caritas - Szczecin DZIEŃ DOBRA.
Zgodnie z ideą, postanowiliśmy zrobić małą niespodziankę seniorom z Domu Kombatanta przy ul. Kruczej.
Kamil Łabędzki i Klaudiusz Sito wraz z partnerką taneczną zaprezentowali pokaz tańca towarzyskiego. Poprowadzili również warsztaty taneczne dla seniorów. Wolontariusze są ze szkoły tańca FOCUS.
Dziękujemy:)

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Tworzymy ozdoby wielkanocne na rzecz Bartka Chmielewskiego, syna naszego kolegi z pracy.
Zebrane środki, będą stanowić małą cegiełkę w drodze do poprawy jakości jego życia. Wolontariusze i nie tylko z zaangażowaniem tworzyli ozdoby. Dziękujemy!

 

WALENTYNKOWE KARTECZKI

Przygotowanie z młodzieżą kartek walentynkowych i słodkości dla pensjonariuszy Domu Kombatanta przy ul. Kruczej w Szczecinie.


 

 

W środę 08.02.2023 r. nasza reprezentacja składająca się z Dominika, Wojtka, Artura, Michała, Kuby, Eryka, Michała, Brajana i Mateusza wraz z wychowawcą Panem Pawłem zdobyła drugie miejsce w rozgrywkach piłki nożnej w Turnieju o Puchar św. Jana Bosko.

Rywalizacja była zacięta, o puchar grało 9 drużyn, ale to my zdobyliśmy drugie miejsce i jesteśmy z tego mega dumni.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok:)

 

22.12.2022r.

Pakujemy prezenty w siedzibie Caritas. Paczki zostaną rozdane w trakcie wigilijnego spotkania osób bezdomnych i ubogich 24 grudnia 2022 roku.

 

 

 

 

Nasi wolontariusze przygotowują paczki do transportu dla ofiar wojny w Ukrainie.

Siedziba Caritas, 11.01.2023 r.

 

 

Odpowiadamy na apel Regionalnego Centrum Onkologicznego w Szczecinie.

Zbieramy książki i własnoręcznie w małej manufakturze robimy zakładki od serca do książek.

Na co dzień współpracujemy z Politesem i Caritasem.

Wspólnie staramy się czynić dobro. Do świątecznych życzeń dołączamy własnoręcznie przygotowane drobiazgi.

WESOŁYCH ŚWIĄT!:)

 

Wolontariusze włączyli się też w INNE AKCJE CHARYTATYWNE

  

 

Tradycyjnie odwiedzamy przed świętami dzieci z RODZINNEGO DOMU DZIECKA W SZCZECINIE.

 

 Świąteczne smakołyki i ozdoby przygotowujemy własnoręcznie.

Od lat wspiera nas także Pani Anna Kaszuba – mama naszego wolontariusza. DZIĘKUJEMY.

Pani Anna koordynuje w środowisku lokalnym zbiórkę niezbędnych rzeczy dla dzieci.

 

 

 Ozdoby świąteczne, WYPIEKI DOTARŁY DO PENSJONARIUSZY Domu Kombatanta

 

 

 

Podsumowanie ogólnopolskiego projektu DZIELIMY SIĘ DOBREM - CARITAS SZCZECIN

Festiwal Wolontariatu, prezentujemy nasz projekt „Chodź pomaluj mój świat”, który realizowaliśmy z seniorami i pracownikami Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej w Szczecinie. Jury z Warszawy doceniło duży wkład pracy i oryginalny pomysł naszych wolontariuszy.

 

  

 OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Coś dla serca coś dla ducha by seniorów na święta nie opuściła otucha. Ozdoby świąteczne czas start.Piernikowy zawrót głowy. Świąteczny podwieczorek dla seniorów.

 

 

EKO OZDOBY JESIENNE

Na życzenie seniorów wykonujemy eko ozdoby jesienne. 


Nie straszne nam mrozy i pluchy, dzielnie wędrujemy z seniorami po Jasnych Błoniach.

 

 

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023 z nową energią, z nowymi planami i super działaniami:

DZIEŃ SENIORA - wspólne rękodzieła, wypieki, upominki przygotowane przez naszą młodzież dla pensjonariuszy DOMU KOMBATANTA w Szczecinie przy ul. Kruczej.

WIZYTA W DOMU KOMBATANTA – życzenia i upominki od młodzieży, podwieczorek, rozmowy.

 

 


 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 
WOLONTARIAT Z POTRZEBY SERCA

Wolontariat z potrzeby serca – to wyjątkowe miejsce. Mamy za sobą wiele lat wspólnych doświadczeń, pięknych, dobrych, wzruszających, męczących, pracowitych, zabawnych i zadziwiających. Kierujemy się zasadą – robiąc coś dla innych, choć trochę zmieniamy świat na lepsze. Ruszamy tam gdzie jesteśmy potrzebni…

Jeśli czujesz, że to może być również Twoje miejsce – ZAPRASZAMY!

 

DZIEŃ DZIECKA 

  

 WYJŚCIE DO MUZEUM TECHNIKUM I KOMUNIKACJI

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

 

 POSZUKIWACZE SMAKÓW” 

 Wolontariusze są wszechstronni – Klaudia Słoma i Szymon Kaszuba zostali laureatami Konkursu „Poszukiwacze smaków” . Klaudia i Szymon opisali i udokumentowali potrawy, funkcjonujące w ich rodzinach od kilku pokoleń. 

Szymon zajął I miejsce, Klaudia zajęła III miejsce. Wielopokoleniowe tradycje, kiełbasa swojska i kluski szare urzekły komisję konkursową ( wiemy od organizatorów ).

GRATULACJE ! GRATULACJE ! GRATULACJE ! GRATULACJE !

 

 

Na początku marca nawiązaliśmy współpracę z panią Wiktorią ze szczecińskiego Caritas.

( Szczerze mówiąc, to pani Wiktoria nas znalazła : )

 

Po spotkaniu i omówieniu możliwości podjęcia działań z naszej strony, zabraliśmy się do pracy!

Wiele osób włączyło się w organizację pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Początkowo uczestniczyliśmy w różnych formach zbiórek finansowych. W centrach handlowych, na koncertach w filharmonii i Zamku Książąt Pomorskich.

 

W ramach współpracy z Caritasem, nasi wolontariusze pomagali również osobom starszym, w różnych zajęciach dnia codziennego, skręcali meble, dostarczali żywność i inne.

Byliśmy również zaproszeni do przedsięwzięcia:

PIKNIK DLA RODZIN - DZIEŃ DOBRA.

Można powiedzieć śmiało, że pracowaliśmy całe dnie i wieczory :) Zrobiliśmy 10 banerów informacyjnych, kilkanaście ozdób z drewna, poza tym Wiktoria i Filip czynnie wspierali organizatorów. Wiktoria – grillując kiełbaski i szaszłyki, Filip pomagał instalować sprzęt.


 

WIELKANOCNA NIESPODZIANKA DLA PENSJONARIUSZY HOSPICJUM

Jesteśmy EKO

 

  • Sami wykonujemy ozdoby świąteczne - będą z nami kilka lat !

  • Obdarowaliśmy świątecznymi prezentami eko – zaprzyjaźnione instytucje: Rodzinny Dom Dziecka, Stowarzyszenie POLITES, Caritas Szczecin i PKS, który udostępnił nam autokar.

 

  • POSADZILIŚMY NASZ OSOBISTY LAS W OKOLICY TANOWA. Organizacją tego ważnego przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Trzebież. Panowie leśnicy udzielili nam szczegółowego instruktażu, pomagali w przygotowaniu sadzonek, na końcu czekał nas piknik na polanie. Pyszna zupa, bigos z pieczywem, ciasto i kawa. Kiedy odjeżdżaliśmy zaczął padać jak na zawołanie deszcz – na nasze małe drzewka. Zrealizowaliśmy projekt – SADZIMY LAS DLA NASTĘPNYCH POKOLEŃ !!!

 

  • Eryk Kostrzewa otrzymał wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Trzebież –„ Leśny stroik wielkanocny”.

 

 

Nasze wspaniałe wolontariuszki: Daria, Nicola i Anastazja wzięły udział w akcji ''Pola Nadziei'' i dzielnie kwestowały 8-9.04.22 na rzecz Hospucjum św.J.Ewangelisty w Szczecinie w CH Galaxy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz wychowanek Mateusz Skrobacki przekazał zapuszczane przez rok włosy Fundacji ''RaknRoll''.

Ty też możesz pomóc!

 

 

 

Dnia 23 marca nasi wychowankowie odwiedzili Książnicę Pomorską oraz Trafostację - czyli Galerię Sztuki Współczesnej.

 

W Książnicy poznali   poszczególne agendy, oraz podziwiali wystawy. Swoim bardzo dojrzałym zachowaniem wzbudzili zainteresowanie pracowników. Otrzymali  pamiątki "Niemapy", w których w bardzo atrakcyjny  sposób  przedstawione są ciekawe miejsca w Szczecinie. Byliśmy również w salonie gier planszowych, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Trafostacja okazała się również ciekawym miejscem, jednak sztuka współczesna nie do końca "przemawiała" do sfery wrażliwości zwiedzających.

 

Na zdjęciu część grupy uczestników z wychowawcą po powrocie z wycieczki.

 

W środę 2 marca w świetlicy internatu odbyło się spotkanie młodzieży

z p. Anną Brzezin-Bujnowską poświęcone poezji miłosnej.

Podczas tego spotkania młodzież dowiedziała się jak można wyrazić ogrom emocji, które przepełniają serce, gdy myślimy o ukochanej osobie. Z pomocą "przyszli" mistrzowie słowa znane poetki i poeci, którzy potrafią zamknąć w kilku wersach całą gamę uczuć. Wychowankowie przekonali się że dzięki recytowanej poezji, można powiedzieć "kocham Cię" w bardziej wyszukany sposób.

Spotkanie osłodził słodki poczęstunek, o który zadbała Pani kierownik Izabela Sulikowska-Suchy.

Bardzo dziękujemy młodzieży za miłe spotkanie i zapraszamy na następne.

 

Nasz kolejne wsparcie dla Hospicjum Św. J. Ewangelisty w Szczecinie.

Tym razem społeczność naszego internatu zaangażowała się w roznoszenie ulotek informacyjnych na terenie województwa zachodniopomorskiego, zachęcających do przekazania 1% podatku dochodowego. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.

Dla chętnych nr KRS 000 209818  

Wyjście na kręgle

 

 

 

BARWY WOLONTARIATU NA POMORZU ZACHODNIM

 

 Wśród wielu osób i instytucji z województwa zachodniopomorskiego w Konkursie BARWY WOLONTARIATU nominację otrzymał nasz WOLONTARIAT Z POTRZEBY SERCA.

Gala uroczystości odbyła się w salach Zamku Książąt Pomorskich. Z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy wyniki – twórcze, kilkuletnie działania wolontariuszy zostały nagrodzone II MIEJSCEM. W imieniu grupy nagrodę z rąk pana marszałka Olgierda Geblewicza odebrali : Daria Durma i Szymon Kaszuba

WESOŁYCH ŚWIĄT

 https://youtube.com/shorts/uU8_vdcMkxg

Prezenty, babeczki i stroiki dotarły do naszych maluszków z Pogotowia Rodzinnego.

Dzięki nieocenionej pomocy Rodziców Szymona, mogliśmy tradycyjnie obdarować dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia dotarły do Domu Kombatanta


 

 Akcja pomocy dla Hospicjum św. J. Ewangelisty

Wieczór pachnący cynamonem,imbirem, anyżem,kardamonem...
Czas pieczenia pierniczków dla podopiecznych Domu Kombatanta i przyjaciół szkoły że Stowarzyszenia Katyń
 
 
 
 
 
 

   01 grudnia 2021 roku w świetlicy internatu odbyło się spotkanie pt. : 

,,Bawimy się czytaniem'' w ramach cyklu ,,Zaczytane środy''.

Uczniowie dowiedzieli się co pozytywnego może nam przynieść kontakt ze słowem pisanym,  literaturą.

Młodzież wzięła udział w dyskusji na temat preferencji czytelniczych, próbowała odpowiedzieć na pytanie: Kiedy książka jest wartościowa?

     Podczas spotkania można było posłuchać fragmentów ,,Przygód Mikołajka''  Jeana-Jacquesa Sempé  i René Goscinnego oraz ,,Złodziejki książek'' Marcusa Zusaka.

    Na koniec  uczestnicy wieczoru spróbowali swoich sił w quizie literackim.

 

Akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt ze szczecińskiego schroniska. 

 

WOLONTARIAT Z POTRZEBY SERCA W RADIU !!!

 

Zostaliśmy zaproszeni do szczecińskiej debaty „Wolontariat – a co ja z tego będę miał ?” Przyjęliśmy zaproszenie z dużą satysfakcją, to dla nas wyróżnienie, ale też lekki stres i trema. Jak się okazało tylko na początku.

 

 Debatę prowadziła pani Małgorzata Furga, uczestnicy to: p. Katarzyna Michałek ze Stowarzyszenia Polites, p. Andżelika Stępień – nauczyciel i opiekun naszej grupy Wolontariat z potrzeby serca w Internacie ZCEMiP oraz wolontariuszki – Wiktoria Biało i Roksana Florczak.

 

 Odpowiedzieliśmy na wiele ważnych pytań, między innymi na temat własnej motywacji w pracy na rzecz innych oraz satysfakcji z pracy w wolontariacie.

 

 

Pani Andżelika i Roksana chwilę przed wejściem na antenę, Wiktoria w drodze:)

 

V ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

Organizatorem V Zachodniopomorskiego Forum Wolontariatu jest Stowarzyszenie Polites w Szczecinie. W tym roku Forum również odbyło się online.

Wolontariat z Potrzeby Serca dzielił się swoimi doświadczeniami. O naszej pracy w okresie nauki zdalnej opowiadali: Wiktoria Biało, Julia Marian, Roksana Florczak, Bruno Siedlecki, Szymon Kaszuba i Klaudia Słoma oraz pani Ewa Jasina i pani Andżelika Stępień.

W OCENIE PREZENTACJI POSZCZEGÓLNYCH GRUP Z WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO – GŁOSOWALI NASI RÓWIEŚNICY.

AŻ PODSKOCZYLIŚMY DO GÓRY! ZAJĘLIŚMY DRUGIE MIESCE W WOJEWÓDZTWIE I OTRZYMALIŚMY NAGRODĘ – BON DO EMPIKU W KWOCIE 300 zł.

 "Katyń" ocalić od zapomnienia - udział w projekcie.

Coroczna akcja sprzątania na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

  

          

Uciekamy wysoko przed Covidem - wyjście na ściankę Big Wall
 
  
  
 
UROCZYSTOŚĆ SADZENIA DĘBÓW PAMIĘCI DLA BOHATERÓW KATYNIA
 

 
WYSTAWA PLENEROWA O KATYNIU NA TERENIE ZCEMIP
 
 

Promujemy hasło BĄDŹ DOBRY DLA SIEBIE ( rozwijaj swoje pasje, dbaj o siebie, bądź otwarty na innych) A SZCZECIN WYPIĘKNIEJE !!

https://youtube.com/shorts/l6A6IWGAs5k?feature=share

 

Światowy Dzień Alzheimera

- wolontariusze wspierają uroczystości w Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej w Szczecinie.
 

 
HEJ DZIEWCZYNO ! HEJ CHŁOPAKU! Wrzuć do puszki po piątaku!
 
Powalczyliśmy wspólnie o zdrowie małej Ingi, chorej na SMA.
Zebraliśmy kwotę 961,00 zł. 

 

 

 

 

Nasz wolontariusz Filip Tomaszek - kolejny raz wspierał działania sportowe - Klubu Sportowego Inwalidów Start w Szczecinie. Tym razem był to TURNIEJ MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ NA SIEDZĄCO.
 
 
 
 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021 

 

Maturzyści 2021r . Szerokiej drogi w świat !!!

https://www.youtube.com/watch?v=B3gadf82Ln4 loading

https://www.youtube.com/watch?v=B3gadf82Ln4 loading

 

Nasze wsparcie i zbiórka dla Wiktora. Wspólnymi siłami zebraliśmy kwotę 210 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=mjJ1IX-nx58 loading

 

Nasi wolontariusze w akcji. Animacja przed oddziałem dla dzieci chorych onkologicznie - we współpracy z Fundacją Dr Clown.

 

 

Wielkanocne Zajączki i słodkie co nieco - wolontariat


 

Prace laureatów konkursu fotografii artystycznej "Taki pejzaż...zimowy"

  

 

 

 

Walentynki dla dzieci z Hospicjum 

 

  

 

 

       

 

             

 

Wesołych Świąt

https://www.youtube.com/watch?v=tr2BErPPPCQ loading

 

 

Ptaki cynamonowe...
Gdyby wierzyć starożytnym filozofom, Herodotowi i Arystotelesowi owe ptaki budowały gniazda z drewna cynamonowcow, drzew pochodzących z dalekiej nieznanej krainy...
Upuszczone przez ptaki galazki skrupulatnie zbierano.
Rzymski historyk, Pliniusz Starszy pisał, że 350 gramów cynamonu kosztowało tyle,co 5 kilogramów częstego srebra...  
Słodki, tajemniczy lekko pikantny zapach cynamonu unosi się w Internacie.
To Pani Eliza i dziewczynki:Paulinka Szczepańska, Marcelinka Lisowska i Nikołaj Zielińska są czarodziejkami. Upiekly cudne pierniczki. Ciasteczka wyglądają jak maleńkie dzieła sztuki.

A takie piękne stroiki wykonała Samanta Mąkowska. 

W piątek to cudeńko, wyśmienite pierniczki i kartka z życzeniami powędrowały do Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej. Prezenty dostarczyły Samanta i Nina. Pięknie Wam dziękuję, jesteście niezwykłe.