Statki i okręty

Wszelkiego rodzaju jednostki pływające zawsze wzbudzały zainteresowanie i ciekawość. Dowodem mogą być tłumy ludzi gromadzących się przy ogólnodostępnych nabrzeżach z cumującymi jednostkami handlowymi, żaglowcami czy okrętami marynarki wojennej. Dni Morza w Szczecinie przy Wałach Chrobrego i Gdyni przy Skwerze Kościuszki, to nieustająca feta dla miłośników wszystkiego co morskie. Ciekawi wrażeń pragną wejść na pokład, zwiedzić, zrobić kilka pamiątkowych fotek,
a może nawet poznać marynarzy, którzy przemierzają szlaki pomiędzy egzotycznymi portami świata. Na naszej skromnej stronie zapraszamy do zwiedzenia rozmaitych jednostek. Zarówno tych po których zostały już tylko szkice i legendy jak i tych które uważane są szczyt współczesnej techniki. Celowo nie wprowadzamy żadnej systematyki przedstawianych statków, aby mieć możliwość stałego uzupełniania zasobów. Stare przeplatane z nowymi, okręty wojenne z jachtami, czyli totalny galimatias.
Z założenia magazyn ma służyć głównie zaspokojeniu ciekawości i rozrywce gości, a przyjęcie takiej formuły niewątpliwie temu sprzyja.

Santa Maria

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl