Witamy w Internacie ZCEMiP 

 

 

Internat jest integralną częścią Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie i jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły z odległych miejscowości województwa zachodniopomorskiego i innych województw. W ścisłej współpracy z Rodzicami zapewniamy wszechstronną całodobową opiekę i wychowanie pedagogów, wysokiej klasy specjalistów.

Młodzież mieszka, w zależności od powierzchni danego pomieszczenia, w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych. Każdy pokój jest z łazienką i odpowiednim umeblowaniem. W roku 2017 zostały wyremontowane i ocieplone 2 skrzydła internatu. Kolejne pokoje są remontowane wyposażane w umeblowanie sukcesywnie w miarę posiadania środków finansowych. Mamy strefę relaksu pokoje do samodzielnej nauki, dbamy o aktywność fizyczną młodzieży-zajęcia w hali sportowej, siłowni ,na boiskach sportowych, na ściankach wspinaczkowych. W tym roku planujemy zaprojektowanie remontu poddasza w którym będą dodatkowe pokoje i sala gier dla młodzieży(tenis stołowy, bilard).Zapewniamy całodzienne urozmaicone wyżywienie w stołówce. Mamy również w Internacie świetnie wyposażoną kuchnię, w której młodzież samodzielnie przyrządza sobie dodatkowe posiłki. Współpracujemy z organizacjami i stowarzyszeniami, w których potrzebni są nasi wolontariusze, współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich, Centrum Wolontariatu Polites, PTTK, PUM,IPN, Fundacją DR KLOWN.W czasie wolnym proponujemy zajęcia rozwijające zainteresowania, uzdolnienia i kompetencje miękkie: Młodzieżowa Rada Internatu, Wolontariat, Klub Rozwoju Osobistego, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, Koło Sportowe, Dyskusyjny Klub Historyczny, Koło Łucznicze, Koło Plastyczne, Nasze cykliczne przedsięwzięcia i imprezy cieszą się zainteresowaniem młodzieży. Najważniejsze z nich to: Otrzęsiny, Warsztaty o zdrowym stylu życia, "Legiony to..."- impreza historyczno-muzyczna, Andrzejki, Mikołajki, Wigilijne Spotkania Artystyczne, wyjścia do kina, teatru, filharmonii, wycieczki krajoznawczo-historyczne, rajdy.

W naszej pracy kierujemy się holistycznym podejściem do życia, ze szczególną starannością dbamy o harmonijny rozwój umysłowy, fizyczny i duchowy nastolatków.

  

Telefony kontaktowe:

Wychowawcy:91 428 25 00

Kierownik internatu:726 212 314

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                                                           

Serdecznie zapraszamy!

 

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl