Nasi uczniowie w Młodzieżowej Reprezentacji Szczecina na Regatach The Tall Ships Races 2024!

Dziś dwaj uczniowie Zcemip - Andrzej Łącki z kl. 2 Tme oraz Ignacy Zdunek z kl. 1 Ts wraz z Młodzieżową Reprezentacją Szczecina na Regaty The Tall Ships Races wyruszają do Gdańska, gdzie czeka na nas żaglowiec, STS Kapitan Borchardt.
Płyniemy by dołączyć na TTSR! Za nami trzy spotkania integracyjno-szkoleniowe - wspólne gry, zabawy i “przedrejsową burza mózgów”.
Dla obu chłopców to pierwsza, prawdziwie morska przygoda! Przed nami również sporo obowiązków. Codzienne wachty i dodatkowe zadania.
Warto dodać, że na mniejszych jednostkach Centrum Żeglarskiego w Szczecinie w TTSR 2024 biorą udział inni nasi uczniowie, ale o tym przy najbliższym spotkaniu na Wyspach Alandzkich.
“Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall Ships Races 2024” to rejs szkoleniowy dla uczniów w wieku 15+, z udziałem w trzecim etapie regat. Rejs organizowany jest w ramach Projektu „Na Szlaku Wielkich Wypraw” i realizowany przez Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, w ramach działań Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej.