Nasi uczniowie na The Tall Ships Races 2024

Regaty The Tall Ships Races zawsze stanowią doskonałą okazję do udziału w wspaniałym żeglowaniu i rozpoczęcia przygody życia na morzu. Gromadzą ludzi różnych narodowości, wyznań i kultur, odwiedzając różnorodne międzynarodowe porty, promując międzynarodową przyjaźń i zrozumienie.
Aktualnie uczestnicy wezmą udział w regatach z Mariehamn do Szczecina, jest to trzeci i ostatni wyścig w TTSR 2024.
Kilku naszych uczniów i absolwentów ZCEMiP bierze udział w regatach na kilku jednostkach, m.in. jako oficjalna reprezentacja Szczecina na szkunerze „Kapitan Borchardt”, na jachcie Centrum Żeglarskiego „Zryw” oraz na Darze Młodzieży. Pełen niezwykłych atrakcji finał regat w Szczecinie odbędzie się w dniach 2 - 5 sierpnia 2024. Obecnie żegnamy się z niezwykle miłymi i życzliwymi mieszkańcami Wysp Alandzkich i przygotowujemy się do prognozowanych trudniejszych warunków pogodowych na morzu.
Do zobaczenia w Szczecinie
Opiekun SKEM Wojciech Tomczak