2013.04.17-Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu "Dzień Przedsiębiorczości"

17 kwietnia 2013 roku siedemdziesięciu czterech uczniów naszej szkoły ( reprezentanci klas: 1BM, 1AM, 1CM, 2Tme, 2Tm, 2Ti, 3A ) wzięło udział w 10. edycji ogólnopolskiego projektu "Dzień Przedsiębiorczości", którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Od wielu lat szkolnym koordynatorem projektu jest pan Andrzej Wojciechowski, a w tym roku wspierała go pani Jolanta Halicka. Program zakładał, że młody człowiek znaleźć sobie i uczestniczyć w jednodniowej  praktyce  w firmie. W zakładzie pracy zapoznano go się ze specyfiką pracy, zakresem obowiązków i zadaniami na dany dzień. Kilka godzin tam spędzonych pozwoliło uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania zawodu na danym stanowisku. Cenne było poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy.