Co miłe, szybko się kończy

Nie wiadomo kiedy skończył się pobyt uczniów ZCEMiP odbywających praktyki na Darze Młodzieży, na dorocznych urodzinach portu w Hamburgu.
Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy nieodpłatnie poruszać się komunikacją miejską, zwiedzić ratusz miejski, jedno z największych na świecie 9-piętrowe muzeum morskie z 16. tysiącami modeli statków (nie wspominając innych ekspozycji morskich), prawdopodobnie największą kolejkę na świecie znajdującą się na kilku piętrach parku miniatur, wieżę VTS nadzorującą ruch statków na torze wodnym od morza do portu w Hamburgu, zabytkowy, czteromasztowy żaglowiec PEKING, zabytkowy drobnicowiec CAP SAN DIEGO, będący muzealną wizytówką Hamburga oraz wiele innych zabytków i ciekawostek tego niemal 2-milionowego miasta.
W dniu pożegnania tysięcy mieszkańców Hamburga wszystkie odwiedzające statki wzięły udział w wielkiej paradzie, na czele której płynęła najpiękniejsza fregata pod biało czerwoną banderą. Praktykanci ZCEMiP coraz częściej wspominają swoich bliskich i wyrażają tęsknotę za domem. Przez najbliższy tydzień pozostało nam opłynąć Półwysep Jutlandzki i skierować się w stronę Gdyni, gdzie zakończy się nasz miesięczny rejs.
Do zobaczenia wkrótce!