Zbliżamy się do końca praktyk morskich...

Po 10-dniowym żeglowaniu po Morzu Północnym, przy niezbyt dobrej jak na tę porę roku pogodzie praktykanci z entuzjazmem przyjęli zawinięcie „Daru Młodzieży„ do portu Defizjl gdzie odbywał się zlot żaglowców „DelfSail2024”.

Uczniowie wykorzystali 4-dniowy pobyt aby odpocząć i uczestniczyć w licznych atrakcjach zorganizowanych przez gospodarzy a program był bardzo bogaty i interesujący. Zwiedzanie szkoły morskiej ze wspaniałym centrum treningowym i warsztatami, wycieczki autokarowe do Groningen, wyścigi sanek błotnych, festyny, parada załóg żaglowców przez miasto zakończona wspólnym grillem, pokazy fajerwerków - to tylko niektóre atrakcje, które były przygotowane przez organizatorów.

Pobyt zakończyła msza ekumeniczna w intencji wszystkich marynarzy i parada żaglowców. Pożegnaliśmy już gościnną Holandię obierając kurs na Gdynię, teraz już tylko ostatnie zajęcia, zaliczenia zadań w książkach praktyk i... do zobaczenia w Szczecinie.