Pola nadziei

Każdego roku, jesienią, sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila. Zachęcamy uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami, do włączenia się do akcji. Na terenie naszej szkoły, pragniemy utworzyć Pole Nadziei, które wiosną rozbłyśnie żółtym blaskiem!
Prosimy o zbiórkę cebulek żonkili, które następnie zostaną posadzone wraz z wolontariuszami z Hospicjum Królowej Apostołów . Na Wasze cebulki przygotowane klasowo, bądź indywidualnie, czekamy do 25.10.2024. W pokoju nauczycielskim będzie czekał specjalny karton.
Pamiętajcie, aby wpisać się na załączoną listę!
Liczymy na odzew z Waszej strony! Z góry Dziękujemy!

Katarzyna Maciejewska, opiekun SKW.

Link do fb.