Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego
Przed Halloween wybraliśmy się na projekcję przedstawienia z National Theatre w Londynie Frankenstein z doskonałymi kreacjami Benedicta Cumberbatcha (w roli Victora Frankensteina) i Tommy’ego Lee Millera (w roli Stworzenia). Czy warto? Zdecydowanie tak!
Oto opinie kilku naszych uczniów:
Zaskakujące podejście do kultowej opowieści; przedstawienie historii Twórcy i jego Stworzenia w całkowicie innym świetle. Doskonały obraz problemów człowieka wyróżniającego się w społeczeństwie (Natalia).
Sztuka podejmowała wrażliwe tematy oddziaływania społeczeństwa na jednostkę oraz przekazywała przemyślenia dotyczące ludzkości. Dostęp do kultury angielskiej przemawia za popularyzacją takich wyjść, gdyż dzięki nim rozwijamy umiejętność rozumienia języka obcego (Jakub kl.4).
Oprócz oczywistego kontaktu z językiem angielskim, mogliśmy ujrzeć światowej klasy aktorów w nieszablonowym wydaniu. Mimo wielu elementów fantastycznych w fabule, kwestie poruszane w sztuce odzwierciedlały kondycję dzisiejszego społeczeństwa. Mogliśmy również poznać działania i rozwiązania techniczne współczesnego teatru, który stanowi ważną część naszej kultury (Alek, kl. 4).
Teatralna adaptacja powieści pt. Frankenstein była bardzo poruszająca i posiadała ciekawy przekaz. Aktorzy grali w taki sposób, że jako widzowie odczuwaliśmy je bardzo intensywnie (Magda kl. 3).
Doskonały spektakl. Dzięki znakomitej grze aktorów mogłem dostrzec uczucia, z jakimi borykali się bohaterowie. Sceneria dodatkowo podkreślała mroczny nastrój samej historii, a specyficzne oświetlenie wzbudzało wrażenie rodzącego się w nas życia, które zyskał sam „eksperyment” Frankensteina (Jakub kl. 3)
A my, organizatorki (Edyta Jaroszewska i Marta Jabłonowska) dziękujemy wszystkim naszym uczniom za wzorcowe zachowanie w czasie spektaklu. Do zobaczenia na kolejnym:)
- Branżowa Szkoła I stopnia -
- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -
UWAGA! Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies: http://bip.zcemip.szczecin.pl/dokumenty/menu/23 . Zamknij ostrzeżenie