Praktyki morskie - wszystko jest ok:)

Szanowni rodzice praktykantów na s/v Dar Młodzieży!
Doszły mnie wieści, że dzwonicie Państwo do szkoły w oczekiwaniu na informacje o Waszych pociechach, gdyż nie Jesteście w stanie się do nich dodzwonić. Na morzu tak już jest, że brakuje zasięgu telefonii komórkowej oraz wi-fi, a my pływamy po rozległym akwenie, jakim jest Morze Północne. Zapewniam Was, że ta krótka przerwa od urządzeń elektronicznych jest dla młodzieży zbawienna, gdyż pozwala Im wejść na wyższy poziom relacji rówieśniczych, które z natury w tym wieku są dla młodych ludzi pierwszoplanowe. Zapewniam Was również, że wasze dzieci są zdrowe (poza krótkotrwałymi, drobnymi niedyspozycjami) i doskonale odnajdują się na statku w niełatwych warunkach pogodowych, bez wygód domowych i bez troskliwych rodziców. Sam jestem rodzicem trójki, już dorosłych dzieci i podzielam Waszą konsternację faktem, że One tak szybko dorosły. Pozwólmy Im na bycie dorosłymi, odpowiedzialnymi i samodzielnymi ludźmi. Z pewnością do Was zadzwonią, gdy tylko pojawi się taka możliwość.
Z morskim pozdrowieniem
Opiekun praktyk – Wojciech Tomczak