Praktyki morskie - obieramy kurs do Hamburga

Po kilkudniowym pobycie na gościnnej, szkockiej ziemi przyszedł czas na pożegnanie jej przesympatycznych mieszkańców i chłodnego klimatu. Ostatnie pamiątkowe zdjęcia, ostatnie zakupy, ostatnie chwile, by podziwiać wysokie skaliste klify i stawiamy żagle, by obrać kurs do Hamburga. Przed nami do przebycia znów Morze Północne, które bywa spokojne i łagodne, ale bywa też rozszalałe i wściekłe. Czy będzie życzliwe dla nas? Czas pokaże. Planowane wejście do Hamburga 9 maja, a tam czeka nas moc niespodzianek. Pociesza fakt, że o ile na Szetlandach najwyższe temperatury oscylowały w granicach 10 stopni C, przy bardzo częstych zachmurzeniach całkowitych i porywistych wiatrach, to na kontynencie pogoda iście letnia. Niestety, będziemy też musieli na powrót przestawić zegarki na czas środkowoeuropejski letni, a to oznacza wstawanie godzinę wcześniej, choć w systemie wachtowym na statku pora aktywności i snu jest zupełnie umowna. Wyjście w morze oznacza dla wszystkich wzmożoną pracę i wykorzystywanie każdej wolnej chwili na sen i odpoczynek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na fb:)