Kierunek Bruksela - laureaci na wycieczce

Laureaci konkursu „Kierunek Bruksela”, w tym trzej uczniowie naszej szkoły – Ignacy, Konrad i Alan – mieli zaszczyt, wraz z uczniami czternastu szkół województwa zachodniopomorskiego, spędzić trzy niezapomniane wrześniowe dni w Brukseli. W trakcie tej wyjątkowej podróży spotkali się z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, Panem Olgierdem Geblewiczem – inicjatorem konkursu – w siedzibie Komitetu Regionów, gdzie mieli okazję wysłuchać inspirującej prelekcji na temat funkcjonowania tej instytucji. Młodzież odwiedziła też Parlament Europejski, gdzie odbyło się spotkanie z Panem Bartoszem Arłukowiczem.

Równie niezwykłym doświadczeniem okazało się zwiedzanie Brukseli, a także wizyta w budynku Charlemagne, siedzibie Komisji Europejskiej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Olgierda Geblewicza, oraz Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.