Secondo giorno del viaggio in Italia

Nie było laby. Pobudka dosyć wcześnie, abyśmy mieli więcej czasu na podziwianie pięknej Padwy. Przechadziliśmy się z przewodnikiem przez atrakcyjne uliczki tego miasta w kierunku bazyliki św. Antoniego. Tutaj szczególną uwagę zwróciliśmy na obrazy oraz na relikwie. Zobaczyliśmy też budynek Uniwersytetu Padewskiego, gdzie studiowało wielu znanych Polaków. Obok Palatzzo della Ragione na rynku mieliśmy czas na kupienie pamiątek. Czekała nas jeszcze trasa do hotelu w malowniczym miasteczku Bracciano, w którym zobaczyliśmy jezioro pochodzenia wulkanicznego z czarnym piaskiem na plaży oraz zamek. Po zakwaterowaniu zjedliśmy obiadokolację i po pełnym dniu wrażeń poszliśmy odpoczywać.
Pozdrawiamy!